2020 Yılında Üyelerimizden Gelen Başarı Hikâyeleri

2020 Yılında Üyelerimizden Gelen Başarı Hikâyeleri

2020 Yılında Üyelerimizden Gelen Başarı Hikâyeleri

Salgın ve diğer çalışmalarımız sebebi ile bazı küme üyelerimizin gündeme dair çalışmalarını ve başarılarını kaçırmış olabiliriz. Bunun için özür diliyoruz. 2020 ile ilgili iyi haberlerinizi, başarılarınızı bizimle paylaşırsanız kapsamlı bir senelik faaliyet raporundan bu haberlere de yer vermeyi düşünüyoruz. 2021 ile ilgili kümeden de beklentilerinizi içeren bir anketi de sizlere göndereceğiz. 2021’de, salgın sırasında veya sonrasında birbirimize nasıl ve hangi öncelikli konularda destek olabileceğimiz ve bu süreci nasıl en az hasarla ve hatta gelişerek atlatabiliriz konularında fikirlerinizi de bu vesile ile bizlerle paylaşmanızı rica ediyoruz.

İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi üyelerimizden 2020 yılı boyunca gelen güzel haberlerden bazı örnekleri burada listeliyoruz, sizlerden geldikçe listeyi genişleteceğiz ve kısa zamanda ayrı bir doküman haline getireceğiz.

  • Küme Üyelerimizden Set Medikal aşı şırıngası üretimini yılda 500 milyon âdete çıkardı. Set Medikal aşılama çalışmaları hızla devam eden Amerika için de FDA’dan şırınga onayı alan ilk Türk firma oldular. Haber detayı için tıklayın.
  • Küme üyelerimizden A1 Life Sciences firması COVID-19 virüsünün tespit edilmesinde kullanılmak üzere 2 ay gibi bir sürede tanı kiti geliştirdi. Kit sayesinde 3 saat içinde virüsü yüzde 99.5 doğruluk oranıyla saptayabilen firma yerli kitin ihracatına da başladı.
  • Küme üyelerimizden Inofab Health firması geliştirdiği dünyanın ilk kişisel ultrasonik spirometresi olan Spirohome cihazı ile ERT ve KAREL Elektronik’ten 100 milyon TL değerinde stratejik yatırım aldı.
  • Küme üyelerimizin katkılarıyla kurulan MedInnovate Konsorsiyumu Covid-19 salgınına karşı yerli teknoloji geliştirdi. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.
  • İSEK paydaşlarımızdan Patent Effect podcast yayınlarına COVID-19 salgını ile mücadeleye karşı alanında uzman kişiler ile devam edip, Türkiye Patent Haritası raporunu hazırladı ve patent verisine dayalı olarak Türkiye’nin teknolojik yetkinlik analizi oluşturdu. Haber detayı için tıklayın.
  • Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin uluslararası yönetim danışmanlığı firması IMP3rove Academy’nin işbirliğiyle gerçekleştirdiği Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG ile şirketler hem inovasyon yetkinlikleri bazında yarışıp hem de inovasyon kültürlerini interaktif bir platformda geliştirme fırsatı buluyor.2019 yılı İnovaLİG ‘’KOBİ ölçeğinde İnovasyon Sonuçları’’ kategorisinde birincilik ödülüne küme üyelerimizden  Çizgi Teknoloji layık görülmüştür. Ödülü Çizgi Teknoloji Kurucu Ortağı Mehmet Berk Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TİM Başkanı İsmail Gülle’den aldı.
Here are some of the important points to take into consideration although deciding on auction web sites promo code on the internet: There a wide range of sites provided with voucher codes, make sure you pick the coupon databases before selecting 1. Within present day period there are lots of web sites supplying such discount codes deciding on the correct one gets challenging. All that you should carry out is actually go through well-known buying websites and select the correct signal determined by your own need, this will help preserve good amount of income. Soon right after getting into the discount code you should always be getting lower price, find out if the idea demonstrates on your ultimate invoice sum. In many instances amazon discount code while applied will provide you with rolex replica quick low cost, yet there are few that provide cash back after certain point of period. Be sure to explain these kind of details appropriate at the time of placing your order placed. Whenever you're choosing auction web sites coupon code on-line be sure you look into the expiry time. Many of the online coupons are generally good for a lot of reason for moment, whilst picking or with all the coupon code make sure you are conscious of every one of these particulars. These are generally just about all valuable things to consider even though selecting the most appropriate coupon code on-line.